LIFTSTAR BLOG

Strength Of Black© 7mm Knee Sleeve için bakım taktikleri

Bu yazıda dizliğinizi en uzun ömürlü şekilde kullanabilmeniz için izlemeniz gereken yollardan bahsedeceğiz ;

Liftstar Strength Of Black© Knee Sleeve yapısı itibariyle sıcak su ile yıkamalara uygun değildir,ürününüzü soğuk su ve kimyasal çözücüler içermeyen bir temizlik maddesi ile rahatlıkla temizleyebilirsiniz.

Ürününüzü yıkadıktan sonra kendiliğinden kurumaya bırakmalısınız, ütü ve kurutma makinesi gibi yöntemler yine kumaş yapısına zarar verecektir.

Kumaş formu zaman içerisinde vücut şeklini alacak olup bu formu koruması için antrenman sonrasında dizliklerinizi katlamamanızı veya sıkışık bir çanta içerisinde bırakmamanızı öneririz.

Wrist Wrapler Neden Kullanılmalı ?

Bugün özellikle Squat,Bench Press ve çeşitli itiş egzersizlerinizi geliştirmek için en iyi ekipmanlardan biri olan bilekliklerden bahsediyoruz.

NEDEN BİLEKLİKLER KULLANILMALIDIR ?

Bileklikler antrenman ve müsabakada çeşitli avantajlar sağlar ayrıca powerlifting ve halter müsabakalarında kullanımına izin verilen ekipmanlar arasındadır.

Bu nedenle, ister rekabetçi bir powerlifter olun, ister sadece sert ve ağır antrenman yapmak isteyin, bilek sargıları ekipmanlarınız içerisinde size en büyük katkıyı sağlayacak ve en çok ihtiyaç duyacağınız parçalardan biri.

Wris Wrap kullanmak için nedenlerin kısa bir listesi:

Hiperekstansiyonu önleyerek bilek eklemi pozisyonunu iyileştirir.

Geniş tutuş bench press veya low bar squat sırasında daha iyi bir tekniğe izin verir.

Nispeten hassas bilek eklemine sahip kişilerde yapısal destek sağlar.

Temel olarak, bilek sargıları sizi daha iyi bir bilek pozisyonunda tutarak performansı artırır,aşınma ve yıpranmayı azaltır. Bu bir kazan-kazan.

Nasıl Kullanmalısın ?

Çoğu insanın yanıldığı yer burasıdır. Bileğinizi sarmak için birkaç strateji var. Sargıyı bileğinize sarıp sıkıca çekmek gibi basit değil. Temel bilgileri öğrenmek için bu hızlı kılavuzu izleyin:

Daha fazla yüzey alanı oluşturmak, desteği bilek eklemine yakın tutmak için bir “X” şekli kullanmak her zaman daha faydalıdır.

Bilekliği düz bir şekilde bir tur sıkıca sarın, sağa doğru çapraz bir eğimli olarak el ayasının iç kısmını kapsayacak şekilde yine sıkıca sarın ve bunu aksi yönde tekrarlayın bunu uzunluğun müsade ettiği oranda devam ettirin veya bitirin.

Bu kadar. ‘X’ tekniği size daha fazla destek ve uyum sağlayacaktır.

İYİ BİR BİLEKLİK NASIL SEÇİLİR ?

Bir çift bileklik seçerken göz önünde bulundurulması gereken birkaç faktör vardır:

Uzunluk Ve Sertlik

Piyasada bulunan bileklikler genellikle çok kısa 25-40 cm aralığında ve bu bize istediğimiz korumayı sağlayacak düzeyde değil.

Bilek esnekliğinin istendiği çalışmalarda veya jimnastik gibi branşlarda bunlar tercih edilebilir.

Liftstar Super Heavy Duty Wrist Wrap© , bilekte neredeyse hiç hareket istemediğiniz ağır idmanlarda size istediğiniz desteği sağlayabilir. En güçlü ürünlerimizden Liftstar Super Heavy Duty Wrist Wrap©‘in uzunluğu tam 70cm’dir ve ülkemiz şartlarında bulabileceğiniz en kullanışlı bilekliklerden birisi.

Sargı malzemesinin sertliği de yine burada önemli bir faktör, piyasada bulunan standart sargıları test eden kullanıcılarımız ve okurlarımız ne demek istediğimizi çok iyi anlayacaktır.

Liftstar Super Heavy Duty Wrist Wrap© adeta çelik bir şerit gibi bileğinizi saracak ve sizi en güçlü kaldırışlarda stabil tutacaktır.

Müsabık sporcular için ek bir bilgi ; Powerlifting Müsabakalarında bilekliği takmanız için eklenmiş parmak eklentileri kaldırış esnasında çıkarılmalıdır.

Powerlifting Kemeri Nedir, Neden Kulllanılmalı ?

Ağırlık kemeri karın bölgesini destekleyerek omurga sıkılığı sağlayan, dolayısıyla ağırlık sporcularında performansı artırıp, sakatlanma risklerini azaltan bir fitness aksesuarıdır. Olimpik halter, Powerlifting, Bodybuilding gibi sporlarda yüksek ağırlıkları kaldırırken sporcular yaygın olarak ağırlık kemeri kullanır.Ağırlık kemeri tek başına elbette verimsiz bir tekniği daha iyi yapmaz, fakat özellikle doğru nefes teknikleri ile beraber sporcunun omurgasında istenmeyen bükülmeleri önler, karın kaslarına ekstra bir destek olur ve doğrudan kaldırılan ağırlıkları artırır.Powerlifting sporcuları Squat, Bench Press ve Deadlift yaparken kemer kullanırlar. Bunun yanında omurgaya binen her türlü yükte, omurgayı destekler ve performansı artırır.Ağırlık kemerini omurganızı çevreleyen core kaslarının üzerinde bir ekstra kas katmanı olarak da düşünebilirsiniz.
Kemer sizin yanlış formunuzu düzeltmez, sadece destek olur. Bu yüzden kemere güvenip kötü teknikle devam etmemelisiniz.
İyi Ağırlık Kemeri Nasıl Anlaşılır?
İyi bir ağırlık kemeri yukarıda anlatılan özellikleri daha iyi yapar. Genellikle yüksek ağırlıklar çalışan powerlifting sporcuları en iyi ağırlık kemerlerini kullanırlar.

Sıradan bir ağırlık kemeri 5 mm gibi oldukça ince sayılan bir et kalınlığına sahiptir. Fakat yüksek performans için kullanılan powerlifting kemeri ise 10 veya 13 mm seçeneklerde kullanılır.
Ağırlık Kemeri Nasıl Kullanılır ? Ağırlık kemerini kullanabilmek için bir ön koşul yoktur, her seviyeden sporcu ağırlık kemeri kullanabilir. Özellikle omurgasına yüksek kilolar alacaksa, performansını artırmak için kemer kullanmaya başlayabilir.Antrenmana başlarken veya ısınma setlerinden sonra kemer ile egzersizlerini yapabilir.Kullanımından daha iyi verim almak için doğru nefes almayı bilmek gerekmektedir. Doğru nefes tekniği abdominal bölgenizi tam olarak hava ile doldurup içeriden bir basınç yaparak abdominal kaslarınızı daha iyi kasmanızı sağlar. Bu iç baskıya “Intra-abdominal pressure” adı verilir ve valsalva tekniği sayesinde açığa çıkar. Kaynak : agirsaglam.com